Wandelen langs stromend water


Wandelen langs stromend water

Nieuw in het herziene wandelnetwerk Twente is het Schipbeekpad. Een lange afstandswandeling (85 km) van Ahaus naar Deventer, grotendeels langs de Buurserbeek/Schipbeek.

De route loopt vanaf de TOP Haarm├╝hle, vlak over de grens bij Haaksbergen, tot aan de IJssel in Deventer. De route loopt via het wandelnetwerk en wordt aangegeven met een wit-blauwe markering met de tekst Schipbeekpad boven de pijl. Routekaarten zijn vanaf juli verkrijgbaar.

Oude loop terug in beeld

De Buurserbeek heeft de laatste jaren een flinke opknapbeurt ondergaan. De ooit gekanaliseerde beek meandert nu weer door het landschap. De steile onnatuurlijke oevers zijn vriendelijk gemaakt voor plant en dier. Veel stuwen zijn vervangen door cascades van stenen. Verdwenen vissoorten als winde en bittervoorn zijn hierdoor weer opgezwommen vanuit de IJssel. De kades zijn verbeterd of juist verlegd, waardoor het snel kolkende water bij heftige regenbuien doorgeleid wordt naar waterbergingsgebieden. Wateroverlast elders wordt zo voorkomen.

Meer over de Buurserbeek